Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką ochrony danych.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


KOLEJNA AKCJA EKOLOGICZNA

W dniu 16.10.2019r. w ramach projektu dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 przeprowadzona została akcja ekologiczna „Bolesławianie dbają o środowisko”.

Akcja ekologiczna polegała na cyklu 7 spotkań edukacyjnych w bolesławieckich szkołach podstawowych. Pracownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej odwiedził dwie placówki oświatowe, w których przeprowadził akcję edukacyjną promującą właściwe postępowanie z odpadami. Uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z zapobieganiem powstawania odpadów oraz z tematem gospodarowania odpadami, segregacją odpadów i selektywną zbiórką odpadów.

Udział w akcji ekologicznej wzięły dwie bolesławieckie placówki oświatowe – szkoły podstawowe:
- Szkoła podstawowa nr 3, ul. Ceramiczna 5, 59-700 Bolesławiec,

- Szkoła podstawowa nr 1, ul. Jana Pawła II 38c, 59-700 Bolesławiec.

W ramach zajęć zostały rozdane ulotki edukacyjne, przedstawiona została prezentacja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Trzebieniu oraz przeprowadzona była dyskusja na temat obiegu odpadów w naszym środowisku.
         

wykonanie: interium.com.pl - strony www - sklepy internetowe