Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką ochrony danych.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Segregacja odpadów

 

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu wprowadził selektywna zbiórkę odpadów w 2004r., po zakończeniu budowy linii sortowniczej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

Selektywna zbiórka i segregacja odpadów prowadzona jest w dwóch systemach:
I.  Segregacja odpadów "u źródła" – selektywna zbiórka odpadów przez mieszkańców do kolorowych pojemników,
II. Segregacja ręczna-wtórna na ciągach technologicznych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

W Bolesławcu rozstawionych zostało ok. 200 kolorowych kompletów pojemników na plastik, papier, szkło,  typu „IGLOO”, które są opróżniane pojazdem specjalistycznym z HDS-em. Segregacja w zabudowie jednorodzinnej w mieście i gminie Bolesławiec jest prowadzona systemem workowym i z pojemników. Odpady segregowane odbierane są również z gmin: Nowogrodziec i Gromadka.
Wprowadzona segregacja odpadów przynosi efekty ekologiczne, a ilości zebranych odpadów w poszczególnych latach funkcjonowania systemu stale się zwiększają.

 

 

 

wykonanie: interium.com.pl - strony www - sklepy internetowe