Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Działalność Ekologiczna

AKCJA EKOLOGICZNA "ELEKTROGRATY WYMIATAMY Z CHATY"

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, zaprasza mieszkańców Bolesławca do wzięcia udziału w akcji ekologicznej "Elektrograty wymiatamy z chaty".

Czytaj więcej ...


AKCJA EKOLOGICZNA „RÓJ WIEDZY”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji ekologicznej pn. „Rój Wiedzy”, która odbędzie się w dniu 07.08.2021 r. w godz. 14.00 – 18.00. Akcja organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Wiedzy w Bolesławcu (MBP-CW) w porozumieniu z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu. Działanie będzie polegało na nieodpłatnej zbiórce od mieszkańców Bolesławca posegregowanych odpadów papierowych oraz przekazaniu mieszkańcom Bolesławca w zamian za przyniesione odpady – losów loterii fantowej przygotowanej przez MBP-CW. Celem akcji jest zachęcenie do dbania o czystość i porządek w mieście Bolesławiec, jak również zadbanie o ochronę środowiska naturalnego, a tym samym poszerzenie świadomości ekologicznej mieszkańców Bolesławca. 

Czytaj więcej ...


WYNIKI KONKURSU „NA BATERIE TEŻ JEST SPOSÓB – 2021”

W dniu 23 czerwca 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy odbyło się podsumowanie tegorocznego konkursu „ Na baterie też jest sposób”. Jest to działanie od lat prowadzone wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Wiedzy w Bolesławcu i Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu. Ze względów epidemicznych zakończony został tylko konkurs szkolny, natomiast zbiory baterii z przedszkoli zostaną podsumowane dopiero po wakacjach. 

Łącznie w szkołach, pomimo krótkiego czasu, udało się zebrać 1200 kg baterii.

I miejsce w rywalizacji klas zajęli uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy uzbierali 429 kg baterii.

II miejsce przypadło uczniom klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 1, z wynikiem 289 kg zebranych baterii.

III miejsce zajęli natomiast uczniowie specjalnie utworzonej grupy „Zbieracze” ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zebrali 130 kg baterii.

Zwycięska grupa w nagrodę pojechała do Zoo do Wrocławia. Za drugie miejsce uczniowie otrzymali bon zakupowy do sklepu z elektroniką, a miejsce trzecie nagrodzono projekcją wybranego filmu w kinie „Forum”.

Nagrody zostały sfinansowane z budżetu miasta Bolesławiec oraz Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

        

    


EKOFESTON EKOLOGICZNY FESTIWAL ONLINE

 

     
   
       Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Bolesławcu jako partner wydarzenia zaprasza do wzięcia udziału w EKOfestonie, czyli ogólnopolskim festiwalu   ekologicznym online z okazji Dnia Ziemi w dniu 22.04.2021 r., organizowanym przez firmę Abrys Spóła z o.o.

      Akcja skierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych.

      W związku z realizacją tego wydarzenia ekologicznego w czasie ograniczeń pandemicznych  przedsięwzięcie będzie miało charakter online.

      Wydarzenie rozpocznie się o godzine 900. Każdy kto 22.04.2021 r. wejdzie na stronę internetową mzgk.com.pl, a następnie kliknie na link: ekofeston.abrys.pl lub na fb-ekofeston, będzie mógł uczestniczyć w festiwalu ekologicznym.
      Link z dostępem do wydarzenia: ekofeston.abrys.pl lub fb-ekofeston.

 

 

Zaproszenie                    Szczegółowy program EKOfestonu


KOLEJNA EDYCJA KONKURSU "NA BATERIE TEŻ JEST SPOSÓB - 2021"

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu:  „Na baterie też jest sposób - 2021”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Wiedzy w Bolesławcu w porozumieniu z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu. Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych lub klas wraz z wychowawcą. Zebrane w ramach konkursu baterie zostaną przekazane do recyklingu za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.  w Bolesławcu.


 

Regulamin konkursu „Na baterie tez jest sposób – 2021”
Porozumienie nr 1 / MBP – CW / MCEF/2021 w sprawie wspólnej organizacji Konkursu „ Na baterie tez jest sposób"           


KONKURS "NA BATERIE TEŻ JEST SPOSÓB - 2020"

                                                                                                                                   

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu w porozumieniu z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu przeprowadziła konkurs  „Na baterie też jest sposób 2020”, który został ogłoszony 11  lutego 2020 r. z terminem zgłoszeń do 13 marca.  Do rywalizacji przystąpiło 12 placówek przedszkolnych (7 samorządowych raz 5 prywatnych) oraz 11 klas z czterech  szkół podstawowych (tylko placówki samorządowe). Z powodu zamknięcia placówek w okresie pandemii, pierwszy odbiór zebranych baterii nastąpił 18 maja. Zamknięcie szkół i przedszkoli spowodowało również konieczność wprowadzenia zmian w regulaminie konkursu. Czas trwania konkursu przedłużono do końca października 2020 r.

          W sumie przeprowadzono 4 odbiory zużytych baterii. Podczas każdego odbioru baterie były ważone przez pracowników MZGK, a szkolni oraz przedszkolni koordynatorzy konkursu otrzymywali pisemne pokwitowanie potwierdzające uzyskany wynik. W efekcie placówki przedszkolne zebrały łącznie 1142,77 kg zużytych baterii, a szkoły – 1324,6 kg.,  co daje łącznie masę 2467,37 kg.