Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Zimowe utrzymanie dróg miejskich - tel. 535 225 228 
Zgłoszenia odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - tel. 601 568 817

Pojazdy

Aby sprostać wymaganiom klientów i jednocześnie spełnić wszystkie obowiązuje przepisy i standardy, MZGK poczyniło ogromne inwestycje w rozwój parku maszynowego. Firma dysponuje nowoczesnymi pojazdami specjalistycznymi gwarantującymi świadczenie usług na najwyższym poziomie:

 •  Pojazdy bezpylne
  Pojazdy bezpylne są Państwu znane jako popularne "śmieciarki" i wykorzystywane są zarówno na terenie miasta, jak i okolicznych miejscowości do zbierania odpadów komunalnych. Posiadają one element prasujący, który pozwala nawet sześciokrotnie zmniejszyć kubaturę przewożonych odpadów, co wpływa na ekonomikę wykonywanego zadania zbiórki i transportu odpadów. Zakład posiada 10 takich pojazdów, a ich pojemność wynosi od  8 m3 do 22 m3.


   Foto: pojazd na podwoziu trzyosiowym

 

 •  Pojazdy skrzyniowe
  Ten rodzaj sprzętu jest wykorzystywany do przewozu odpadów poremontowych, gruzu oraz szkła zebranego w procesie selektywnej zbiórki, jak i innych materiałów. Odpady zbierane są w specjalnych kontenerach o pojemności 1,0 – 1,5 m3, a następnie przy pomocy żurawia umieszczane są na pojeździe i transportowane do miejsca przetwarzania w ZUOK Trzebień.


   Foto: pojazd z systemem HDS

 

 •  Pojazdy kontenerowe
  Realizując zadanie kompleksowego gospodarowania odpadami, posiadamy w swojej ofercie  usług, zbiórkę odpadów w kontenerach i ich transportu przy wykorzystania pojazdu hakowego. Wykorzystywane do tego celu pojazdy specjalistyczne przewożą kontenery i prasokontenery o pojemności od 10 m3 do 36 m3 oraz ładowności 35 Mg.


   Foto: pojazdy z systemem hakowym

 

 •  Pojazdy oczyszczające
  Utrzymanie czystości w mieście (ulice, place, chodniki) wymaga mechanicznego usuwania nieczystości. Do tego celu stosujemy pojazdy specjalistyczne- zamiatarki, które mogą pomieścić  4 lub 8 m3 zmiotek. Zamontowana na zamiatarce polewarka uliczna, którą zraszane są ulice, jest wykorzystywana w przypadku wysokich temperatur i znacznego pylenia.


   Foto: pojazdy do mechanicznego czyszczenia ulic

 

 •  Pojazdy do zimowego utrzymania
  Aby zapewnić bezpieczeństwo poruszania się, czy to samochodowego, czy pieszego, w trudnych warunkach atmosferycznych w okresie zimy korzystamy ze specjalistycznego sprzętu tj: solarek i piaskarek oraz pługów zamontowanych na pojazdach ciężarowych i ciągnikach, które skutecznie usuwają z chodników i ulic śnieg, błoto pośniegowe i lód.

 

 •  Pojazdy komunalne
  W celu kompleksowego wykonania usługi dla klientów, wykorzystywane są również pojazdy: do transportu nieczystości ciekłych, ciągniki z przyczepami, ładowarki kołowe.


  Foto: pojazd do transportu nieczystości ciekłych,     Foto: ciągnik do usług komalnych.