Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką ochrony danych.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


MZGK PONOWNIE GÓRĄ!!!

W dniu 20 maja 2018r. odbyły się w naszym mieście 18 Euroregionalne Biegi Uliczne, w których uczestniczyli pracownicy Spółki.

Zawodnicy MZGK w składzie: Monika Lachowska, Adrian Majchrowicz, Damian Pastusiak i Patryk Łukawski ukończyli Bieg Biznesu - Najszybsza Firma w Bolesławcu na doskonałym 1 miejscu, pozostawiając w tyle m.in. drużyny z Policji i MOSIR.

Wspaniały, indywidualny sukces, odniosła Monika Lachowska, która w Biegu Głównym na 10 km w kategorii OPEN zajęła rewelacyjne 3 miejsce, zajmując przy okazji 1 miejsce w swojej kategorii k35 i będąc jednocześnie najszybszą bolesławianką.

W ramach Euroregionalnych Biegów Ulicznych odbył się również I Ogólnopolski Bieg Weterana na 5 km. Ta piękna rywalizacja zorganizowana została ku pamięci porucznika Łukasza Kurowskiego, mieszkańca Bolesławca i pierwszego polskiego żołnierza, który poległ w Afganistanie. Celem biegu było uczczenie wysiłku żołnierza polskiego w czasie misji poza granicami kraju, a także zachęcenie do aktywnego wypoczynku. Udział w nim wzięło 300 biegaczy, wśród nich byli weterani oraz znani sportowcy, m.in. Wioletta Paduszyńska - czwarta zawodniczka Mistrzostw Polski Kobiet w maratonie Dębno 2018, piąta zawodniczka Mistrzostw Polski Kobiet w maratonie Dębno 2017, dwukrotna zwyciężczyni Toruń Maraton (2017, 2018), zwyciężczyni polskiej edycji Wings for Life w Poznaniu 2018, Tomasz Kucharski - dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Sydney 2000 i Ateny 2004, medalista mistrzostw świata, Poseł na Sejm RP, Adam Korol - mistrz olimpijski w wioślarstwie Pekin 2008, medalista mistrzostw świata i Europy, Minister sportu i turystki Rządy RP 2015 i inni. Wśród tak znamienitych sportowców wystąpił również reprezentant MZGK i zarazem Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec Jarosław Kowalski oraz Z-ca Prezydenta Miasta Bolesławiec Kornel Filipowicz.

Organizatorem biegu była Fundacja Stratpoints, Miasto Bolesławiec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana  i pod patronem honorowym Anny Kurowskiej.  

To jest kolejny sukces sportowy, który osiągnęli moi pracownicy - mówi Władysław Bakalarz, Prezes MZGK Bolesławiec. Na kolejny czekamy już za rok.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/i-bieg-weterana-w-boleslawcu-impreza-dla-i-o-weteranach,836236.html

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-bieg-weterana-w-boleslawcu-spelnilo-sie-moje-marzenie-dzieku,nId,2583593

             

 


REKORD W KONKURSIE EKOLOGICZNYM !!!


17 maja 2018r.  w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Na baterie też jest sposób – 2018”. Konkurs dotyczył selektywnej zbiórki odpadów i skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Bolesławcu.

Współorganizatorami akcji byli Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu i Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu. Celem Konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat segregacji odpadów komunalnych i selektywnej zbiórki baterii, kształtowanie właściwej postawy młodych mieszkańców miasta wobec problemu rosnącej ilości odpadów, promowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, aktywizacja szkół w dziedzinie ekologii i ochrony lokalnego środowiska.

W konkursie udział wzięło 12 grup przedszkolnych oraz 43 klasy z bolesławieckich szkół – łącznie 1345 osób. W konkursie zebrano 3850 kg zużytych baterii, które zostały przekazane do recyklingu.

Działanie edukacyjne było przeprowadzone się w ramach projektu „Wykonanie infrastruktury niezbędnej do zapewnienia kompleksowej gospodarki odpadami komunalnymi w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu”. Projekt nr RPDS.04.01.00-02-0006/17-00 jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr 4 „Środowisko i Zasoby”, Działania nr 4.1 „Gospodarka Odpadami” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

wykonanie: interium.com.pl - strony www - sklepy internetowe